ילדי הטבע

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מתוך רצון להעביר הלאה את אהבתי העזה לטבע על מגוון מרכיביו, ניסיוני הרב בפעילות חינוכית בו והידע התיאורטי והמעשי שצברתי בתחום לאורך חיי, יצרתי את "ילדי הטבע".

לכל זאת חוברים מחקרים וגילויים חדשים שמחזקים את השפעתו המיטיבה של הטבע על האדם, ולתכנית, באופן טבעי יש השפעה מיטיבה מבחינות רבות על התלמידים.

התכנית משלבת ידע והבנה של מגוון של נושאים בתחומיי הטבע, הקיימות, השדאות והאקולוגיה בצורה מעשית וכייפית. כמו כן, לתכנית קיים פן מרכזי של העצמת הילד: דרך מגוון משימות, התנסויות ואתגרים בטבע, התכנית מחזקת את התלמידים, מאפשרת להם לבטא חלקים שונים של אישיותם ועוד.

נכיר חיות ונכין את תביעות הרגל שלהם מגבס, נתוודע אל תחום הביומימיקרי שמפתח טכנולוגיות בהשראת הטבע, נשוחח על הבעיות האקולוגיות הרציניות שהדור שלנו מתמודד איתן בצורה מפיחת תקווה ומעודדת שינוי חיובי ומעשי, נתגבר על אתגרים בשטח כקבוצה ויחידים ונתחזק מכך, נתחבר לחברות לקטים-ציידים שחיו בטרם העידן המודרני ואפילו החקלאי באמצעות שיחזור של מיומנויות-חיים-בטבע, נבצע פרוייקטי-עילית של מיחזור ושימוש חוזר, נקים מערכות לגידול צמחים שונות ומתקדמות ועוד המון המון המון המון אפשרויות לפעולה ולמידה בתחום הטבע.

כמו כן, מבנה התכנית ואופייה משתנה מבי"ס למשנהו באופן טבעי: בבתי ספר מסויימים הוא מתמקד בבוסתן אקולוגי שהופך למרחב למידה מעצים, בעוד שבאחרים הוא יושתת על פעילויות איכותיות בשטח ביה"ס ואף מחוצה לו. אנו מבינים את השוני הרב בין בתי הספר, ואפילו בין כיתות באותה שכבת גיל ומתאימים את עצמנו ואת התכנית לשטח כמו שהוא.

את תכני התכנית אני מעביר כבר שנים רבות במגוון מסגרות, והיא פעילה כרגע בחממה האקולוגית בעין שמר, בי"ס מעיינות בכרכור, בי"ס דליות ביקנעם ובי"ס רבין בפרדס חנה.